load time total: 1622 ms
load time database: 363 ms
load time sorting: 834 ms
Vis alle Få pladser Ledige Venteliste Udsolgt
Start tid Vis alle
Vis alle
Fra kl. 9
Fra kl. 10
Fra kl. 11
Fra kl. 12
Fra kl. 13
Fra kl. 14
Fra kl. 15
Fra kl. 16
Fra kl. 17
Fra kl. 18
Fra kl. 19
Fra kl. 20
Fra kl. 21
Vis alle
Vis alle
Vis alle
Vis alle
Instruktør Vis alle
Vis alle
resultater for
Mandag
Pilates (070)
Kl. 10:00 - 11:15
Flere tider
Dansesalen
18 - 99 år
Dette hold er særligt beregnet for dem, der lider af ondt i ...
TeamGym Aspirant Drenge (090D)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
Springhallen
6 - 8 år
Holdet for drenge i alderen 6-8 år , der har lyst til at træ...
Idrætsgymnastik - Aspiranthold (057)
Kl. 16:00 - 18:00
Flere tider
Hal 4
8 - 14 år
Kvindelig idrætsgymnastik (KIG-Konkurrence) er for piger, de...
Børnegymnastik 3-5 år (009)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Motionssalen
3 - 5 år
Børn fra 3-5 år. Holdet er uden forældre
Få pladser
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Spring og Redskabsgymnastik (054)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Hal 4
5 - 7 år
Spring og redskab er et hold for piger I alderen 5-7år som k...
Få pladser
TeamGym Aspirant piger (091)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
Springhallen
9 - 10 år
Holdet for piger i alderen 9-10 år , der har lyst til at træ...
TeamGym Aspirant piger (090)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
Springhallen
6 - 8 år
Holdet for piger i alderen 6-8 år , der har lyst til at træn...
Spring og Redskabsgymnastik (055)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Hal 4
8 - 10 år
Spring og redskab er et hold for piger I alderen 8-10 år som...
Børnegymnastik 4-6 år (010)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Motionssalen
4 - 6 år
Børn 4-6 år. Dette hold er uden forældre.
TeamGym Aspirant piger (092)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
10 - 15 år
Spring-Rytme (TeamGym Aspirant) hold er holdet for piger fra...
TeamGym Aspirant drenge 9-15år (094)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
9 - 15 år
TeamGym Aspirant drenge 9-15 år træner 2 gange om ugen. Hold...
Spring Aspirant Piger og Dreng (093)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
9 - 15 år
Holdet er for 11-15 årige piger og drenge, der har lyst ti...
Idrætsgymnastik drenge 7-15 år (056)
Kl. 18:00 - 19:15
Flere tider
Hal 4
7 - 15 år
Efter de de første par træninger indkaldes til et forældremø...
Ryg- og Coretræning (072a)
Kl. 18:00 - 19:20
Flere tider
Tumlesal
20 - 99 år
Ferie i uge 43. Ellers træning hver uge. Instruktør Dorthe Ø...
Pilates - fortsætter (071)
Kl. 18:05 - 19:20
Flere tider
Motionssalen
18 - 99 år
Pilates er et unikt, holdningskorrigerende træningssystem me...
ZUMBA ® (F81)
Kl. 18:30 - 19:30
Flere tider
Gymnastiksalen
18 - 99 år
FORÅR 2020
ZUMBA ® (081)
Kl. 18:30 - 19:30
Flere tider
Gymnastiksalen
17 - 99 år
God musik, fed stemning, glæde, fedtforbrænding, muskeltræni...
TeamGym - Junior (107)
Kl. 19:00 - 21:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
TeamGym Styrke (110)
Kl. 19:00 - 20:30
Flere tider
Styrkelokale
11 - 17 år
Dette hold er ekstra styrke for TeamGym juniordrenge - 16 ga...
Coretræning Mænd og Kvinder (F74)
Kl. 19:10 - 20:30
Flere tider
Hal 4
20 - 99 år
FORÅR 2020 - Instruktør Dorthe Østergaard kan kontaktes på m...
Coretræning Mænd og Kvinder (074)
Kl. 19:30 - 20:50
Flere tider
Hal 4
25 - 99 år
Coretræning mænd og kvinder mandag kl. 19.30-20.50 undervise...
Få pladser
GrandPrix - Senior - Octavia (039)
Kl. 19:30 - 22:00
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
Tirsdag
DGI SMART Hjernegymnastik (F75)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
SMART Training har som formål at forbedre hjernens kapacitet...
Motionsgymnastik (F76)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
Senior – Hold kroppen i gang (15 træningsgange) Holdet er f...
DGI SMART Hjernegymnastik (F77)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
SMART Training har som formål at forbedre hjernens kapacitet...
Få pladser
Mixspring for drenge og piger (045)
Kl. 16:00 - 17:10
Flere tider
Motionssalen
6 - 9 år
Springgymnastik for piger og drenge i alder 6-9 år. Vi laver...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 1
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Parkour (023)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Hal 4
8 - 10 år
Holdet er for piger og drenge fra 8-10 år. Parkour handler ...
Få pladser
GrandPrix - Tweens - Maliva (038)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Bybæksalen
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
Få pladser
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ovi (037B)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
Ropeskipping Aspirant (016)
Kl. 16:30 - 18:00
Flere tider
Drengesalen
8 - 16 år
Rope Skipping Aspirant er for dig, der har gået til sjipning...
TeamGym - Micro (100)
Kl. 16:30 - 18:30
Flere tider
Gymnastiksalen
5 - 10 år
Parkour (024)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Hal 4
10 - 15 år
Holdet er for piger og drenge fra 10-15 år. Parkour handler ...
HIT Fit Dance (078)
Kl. 17:15 - 18:05
Flere tider
Motionssalen
17 - 99 år
Hit Fit Dance er for dig, der elsker at danse til fed musik....
Mixspring for drenge og piger (046)
Kl. 18:00 - 19:10
Flere tider
Hal 4
7 - 10 år
Mixspring for begyndere og letøvede. Kontingentet indeholder...
Ropeskipping-Konkurrence (017)
Kl. 18:00 - 20:00
Flere tider
Drengesalen
8 - 16 år
Konkurrenceholdet er som udgangspunkt et udtaget hold, hvilk...
Fit for life (079)
Kl. 18:10 - 19:05
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
Holdet byder på en rigtig god omgang blandet fysisk træning ...
M/K stærke og seje (080)
Kl. 19:15 - 20:40
Flere tider
Motionssalen
20 - 99 år
Vil du forbede konditionen, styrke muskler og få ny energi t...
Mixspring for drenge og piger (047)
Kl. 19:20 - 20:30
Flere tider
Hal 4
8 - 15 år
Mixspring - øvede Melder man sig til efter 1. november, ska...
Onsdag
Få pladser
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ovi (037B)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 1
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
Få pladser
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ami (037A)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 4
8 - 10 år
Træningsdage: Onsdag kl.16.00-18.30 Farum Arena, Hal 3 Søn...
TeamGym - Micro (100)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 3
5 - 10 år
TeamGym - Mini (104)
Kl. 16:15 - 18:45
Flere tider
Springhallen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 16:15 - 18:45
Flere tider
Springhallen
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Børnegymnastik 3-5 år (011)
Kl. 16:15 - 17:05
Flere tider
Motionssalen
3 - 5 år
Børn fra 3-5 år. Holdet er uden forældre
Pigespring 6-8 år (044)
Kl. 17:15 - 18:05
Flere tider
Motionssalen
6 - 8 år
Ropeskipping (015)
Kl. 17:20 - 18:20
Flere tider
Drengesalen
6 - 14 år
Rope Skipping Begynder er for dig, der elsker at sjippe derh...
Få pladser
Pigespring 8-12 år (049)
Kl. 18:30 - 19:20
Flere tider
Hal 4
8 - 12 år
Springgymnastik for piger 8-12 år.
Få pladser
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 18:30 - 21:00
Flere tider
Hal 3
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Få pladser
GrandPrix - Tweens - Maliva (038)
Kl. 18:30 - 21:00
Flere tider
Hal 3
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
TeamGym - Junior (107)
Kl. 18:45 - 21:15
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
Yoga Dynamisk Vinyasa (Power) (085)
Kl. 19:00 - 20:20
Flere tider
Tumlesalen
15 - 99 år
Rigtige mænd/coretræning (083)
Kl. 19:30 - 20:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
Grundtræning er enten holdet for dig som ønsker at supplere ...
Springhold 16+ (058)
Kl. 20:00 - 22:00
Flere tider
Springhallen
16 - 30 år
Holdet træner samtidig med TeamGym junior frem til 21:15
Torsdag
Motionsgymnastik (084)
Kl. 12:30 - 13:45
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
MOTIONSGYMNASTIK er for damer. (Ønsker du at gå på et blande...
Rytmeboblerne (030)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Motionssalen
5 - 7 år
Rytmeboblerne er for piger i alderen 5-7 år som har lyst til...
Dans og rytme (033)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Drengesalen
6 - 8 år
Er du en danseglad pige mellem 6 og 8 år, så er dette holdet...
Få pladser
TeamGym Aspirant piger (091)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
Hal 4
9 - 10 år
Holdet for piger i alderen 9-10 år , der har lyst til at træ...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Gymnastiksalen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Få pladser
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Drengespring (050)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Motionssalen
4 - 7 år
Springgymnastik for drenge 5-7 år begyndere og let-øvede.Hvi...
Dans og rytme (034)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Drengesalen
8 - 10 år
Er du en danseglad pige mellem 8 og 10 år, så er dette holde...
TeamGym Aspirant drenge 9-15år (094)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Hal 4
9 - 15 år
TeamGym Aspirant drenge 9-15 år træner 2 gange om ugen. Hold...
TeamGym Aspirant piger (092)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Hal 4
10 - 15 år
Spring-Rytme (TeamGym Aspirant) hold er holdet for piger fra...
Teendance (035)
Kl. 18:00 - 18:50
Flere tider
Drengesalen
10 - 15 år
Danse- og rytmeglade t(w)eens fra 10-15 år. Vi skal danse HI...
ZUMBA ® (082)
Kl. 18:10 - 19:10
Flere tider
Motionssalen
18 - 99 år
God musik, fed stemning, glæde, fedtforbrænding, muskeltræni...
Få pladser
GrandPrix - Senior - Octavia (039)
Kl. 18:30 - 21:30
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
Q30 Opvisningshold 30+, letøve (063)
Kl. 19:00 - 21:00
Flere tider
Hal 4
30 - 99 år
Q30 Opvisningsholdet 30+ er et rytmisk opvisningshold for di...
Fredag
Idrætsgymnastik - Aspiranthold (057)
Kl. 16:00 - 18:00
Flere tider
Hal 4
8 - 14 år
Kvindelig idrætsgymnastik (KIG-Konkurrence) er for piger, de...
Lørdag
TeamGym Aspirant piger (090)
Kl. 09:00 - 10:50
Flere tider
Motionssalen
6 - 8 år
Holdet for piger i alderen 6-8 år , der har lyst til at træn...
TeamGym Aspirant Drenge (090D)
Kl. 09:00 - 10:50
Flere tider
Motionssalen
6 - 8 år
Holdet for drenge i alderen 6-8 år , der har lyst til at træ...
Forældre/voksen og barn (004)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
Hal 4
2 - 3 år
Børnene er 2-3 år. OBS! Man skal tilmelde sit barn til hold ...
Forældre/voksen og barn (004V)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
Hal 4
20 - 99 år
Her skal du som voksen tillmelde dig, hvis du har et barn på...
Forældre/voksen og barn (005)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
Hal 4
3 - 5 år
Børnene er 3-5 år. OBS! Man skal tilmelde sit barn til hold ...
Forældre/voksen og barn (005v)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
Hal 4
20 - 99 år
Her tilmelder man sig som voksen, hvis man har et barn på ho...
Forældre/voksen og barn (006)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
Hal 4
3 - 5 år
Børnene er 3-5 år. OBS! Man skal tilmelde sit barn til hold ...
Forældre/voksen og barn (006V)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
Hal 4
18 - 99 år
Her skal du som voksen tillmelde dig, hvis du har et barn på...
Parkour (022)
Kl. 12:00 - 12:50
Flere tider
Hal 4
6 - 8 år
Holdet er for piger og drenge fra 6-8 år. Parkour handler gr...
Søndag
TeamGym - Micro (100)
Kl. 09:00 - 11:30
Flere tider
Springhallen
5 - 10 år
Få pladser
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ovi (037B)
Kl. 09:00 - 12:00
Flere tider
Hal 4
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
Ropeskipping-Konkurrence (017)
Kl. 11:00 - 13:30
Flere tider
Bybækhallen
8 - 16 år
Konkurrenceholdet er som udgangspunkt et udtaget hold, hvilk...
Få pladser
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 11:00 - 14:30
Flere tider
Hal 4
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Få pladser
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ami (037A)
Kl. 11:00 - 13:30
Flere tider
Motionssalen
8 - 10 år
Træningsdage: Onsdag kl.16.00-18.30 Farum Arena, Hal 3 Søn...
Ropeskipping Aspirant (016)
Kl. 11:00 - 12:00
Flere tider
Bybækhallen
8 - 16 år
Rope Skipping Aspirant er for dig, der har gået til sjipning...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 11:30 - 14:00
Flere tider
Springhallen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 11:30 - 14:00
Flere tider
Springhallen
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Få pladser
GrandPrix - Tweens - Maliva (038)
Kl. 14:00 - 17:00
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
TeamGym - Junior (107)
Kl. 14:00 - 16:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
Få pladser
GrandPrix - Senior - Octavia (039)
Kl. 14:30 - 17:00
Flere tider
Hal 4
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
TeamGym Mix (111)
Kl. 16:30 - 17:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
DGI Landsdelshold 17+ (061)
Kl. 18:00 - 20:00
Flere tider
Springhallen
17 - 30 år
DGI Aspirant 17+ er et udtaget springhold, hvor du skal have...

I Farum Gymnastikforening har vi kvalitet i børnegymnastikken

Læs mere om indmeldelse

Kalender